NOA (Izrael)


HUDEBNÍ NOSIČE


Noa (Izrael)

Noa - zpěv, perkuse, Gil Dor - kytara, Ruslan Sirota - klavír

Koncert je součástí koncertní série


Achinoam Nini (narozena  23. června 1969), profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně. V roce 2009 Noa reprezentovala Izrael na písňové soutěži Eurovize společně se zpěvačkou Mirou Awadovou s písní "There Must Be Another Way". Její hudba je známá spojováním jazyků a stylů. Vystupovala v 52 zemích a byla první izraelskou umělkyní, která vystoupila ve Vatikánu.

Noa se narodila v izraelském Tel Avivu v rodině jemenských Židů. Ve dvou letech se přestěhovala do New Yorku, kde navštěvovala SAR Academy a Rabbi Joseph H. Lookstein Upper School of Ramaz High School a v New Yorku zůstala až do svého návratu do Izraele, kdy jí bylo 16 let.

Absolvovala povinnou službu v Izraelských obranných silách, kde sloužila jako zpěvačka ve vojenské kapele Severního velitelství.  Po propuštění studovala hudbu na Rimon School of Jazz and Contemporary Music v izraelském Ramat Hašaronu, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem a spolupracovníkem Gilem Dorem, tehdejším členem pedagogického sboru této školy.

Noa a Dor spolupracovali s Khaledem z Alžírska, Nabilem Salamehem, Palestincem narozeným v Libanonu, Rimou Bannou z Nazaretu, Amal Murkusovou z Kfar Jasifu a Mirou Awadovou z Kfar Raamehu.

Na koncertě 1.3.2023 je doprovodí  na piano Ruslan Sirota, původem z Ukrajiny

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…