28. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL JAZZOVÉHO PIANA - SÓLOVÉ RECITÁLY - 1. koncert


HUDEBNÍ NOSIČE


27.11.2023 19:00  |  Nuselská radnice


28. Mezinárodní festival jazzového piana - sólové recitály

1. koncert

Daniel Bulatkin (Česko)

Shin-ichiro Mochizuki (Japonsko)

 


Mezinárodní festival jazzového piana zahájí japonský virtuóz Shin-ichiro Mochizuki

Úvodní koncert 28. ročníku MFJP bude 27. listopadu v sále Nuselské radnice patřit hostu ze Země vycházejícího slunce. O důstojné entrée dvojkoncertu sólových klavírních recitálů se postará mezinárodně uznávaný pražský rodák Daniel Bulatkin.

Pianista a skladatel Shin-ichiro Mochizuki (*1980) možná zatím není v Evropě tak známý, jak by si zasloužil, ale v Japonsku jde o uznávanou veličinu a jeho mezinárodní věhlas roste. K čemuž určitě přispělo i Mochizukiho třetí profilové album nazvané Trio 2019 (2021). O „západní konexe“ se totiž na nahrávce stará kontrabasista Miroslav Vitouš. V Mochizukiho osobě máme vzácnou možnost seznámit se s nastupující hvězdou.

Shin-ichiro Mochizuki jako zázračné dítě získal už v útlém věku klasickou klavírní průpravu a láska k artificiální hudbě ho nikdy neopustila. Zároveň mu ale nestačila pouhá interpretace. Už v šesti začal komponovat. Za formativní pak označuje moment, kdy se poprvé „nechal inspirovat esencí jazzu“. Desky natáčí jak v obsazení klavírního tria (debut Visionary, 2017 a zmíněné Trio 2019), tak v duu se saxofonistou Ryosukem Hashizumem (Another Vision, 2018). Při sólových vystoupeních rád využívá i elekronicky upravený sound, pro který si jako zdatný zvukový inženýr navrhl vlastní systém. V rámci MFJP ovšem pochopitelně nabídne akustický recitál.

https://www.youtube.com/watch?v=SZqGhu89eaQ

https://www.youtube.com/watch?v=5hjcMP_ZIn4

https://www.youtube.com/watch?v=L-yBGzKU_BM

 

Pianista a také varhaník Daniel Bulatkin (*1999) momentálně působící v Holandsku, je jednou z vůdčích osobností mladého českého jazzu.

Daniel měl od začátku své kariéry štěstí na spolupráci se svými českými vzory a záhy na koncertování se zahraničními jmény na prestižních pódiích po celé Evropě i k vystoupením po boku světových hvězd jako je Ulf Wakenius, Justin Faulkner, Tineke Postma, Gergo Borlai, Gary Husband a další.

V současnosti můžeme Daniela slyšet ve formacích od straight-ahead a moderního jazzu až k prog-rocku, neo-soulu a world music. Publicisté a kolegové jej označují za „naději českého jazzu“, či „vycházející hvězdu“. Dosud vydal dvě alba jako co-leader – Drifter Days a The New Beginning. Obě CD byla v žebříčku kritiků ČRo Jazz zmíněna jako jedna z nejlepších toho roku. Vedle toho produkoval ambiciózní debut americké zpěvačky Allison Wheeler Winterspring, který se dostal na žebříček nejlepších jazzových alb roku 2022 na AllAboutJazz po boku takových jmen jako Antonio Sanchez, Theo Croker či  Makaya  McCraven.

https://www.youtube.com/watch?v=WOeMfAlBviE

 

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…