HUDEBNÍ NOSIČE


Buena Vista Social Club At Carnegie Hall WCD 080


World Circuit


Naše cena
531 Kč
(439 Kč bez DPH)

Dostupnost:  SKLADEM 

Záznam koncert z 1.7.1998 z New Yorské Garnegie Hall vycházi na 2CD po 10 letech. Část tohoto koncertu jste mohli vidět ve slavném filmu Wima Wenderse "Buena Vista Social Club"
 

Tetelili se jako malé děti. Staříci zBuena Visty a Omara Portuondo. Radostí, že se na ně nezapomnělo, že si mohou znovu společně zahrát, zpocitu, že ve vzduchu ucítili znovuobnovený zájem o starou kubánskou muziku, kterou kdysi proslavili. „Nikdy mě nenapadlo objednat Carnegie Hall, ale oni se mě na to pořád a znovu ptali: Kdy budeme hrát vNew Yorku vCarnegie Hall? Tohle místo pro ně reprezentovalo nedostižný cíl a vysněnou metu zároveň“, vzpomíná producent Ry Cooder. Nakonec všechno klaplo a Buena Vista Social Club to vCarnegie Hall všem natřeli. Film Wima Wenderse pak tu magickou chvíli částečně zprostředkovává, včetně slavného monologu Ibrahima Ferrera jak se začne učit anglicky, když už je vtom New Yorku. Legendární koncert se uskutečnil 1. června 1998. A protože už je tomu letos celých deset let a celý průběh vystoupení byl zaznamenán, rozhodl se majitel labeluWorld Circuit Nick Gold vydat ho ve formě dvoualba doplněného hutným textem mapujícím zrod kubánského fenoménu. I třeba na památku těch, co už nežijí – klavírista Ruben Gonzales nebo zpěvák Ibrahim Ferrer – a pro potěchu smutným, na které se tehdy nedostaly vstupenky.

Čeká vás Buena Vista Social Club vplném nasazení a síle. Ibrahim Ferrer, Compay Segundo, Ruben González, Eliades Ochoa, Omara Portuondo, Cachaito López, Guajiro Mirabal, Ry Cooder a další.
 
Jiří Moravčík
 

KONTAKT


P&J Music, s. r. o.
Ječná 516/28
120 00
Praha 2

IČO: 45790221
DIČ: CZ45790221


PROVOZNÍ DOBA


pokladna
úterý – čtvrtek 17.00 - 20.00 hodin

rezervace vstupenek
Telefon +420 224922830
Mobil +420 603541277
E-mail pjmusic@pjmusic.cz


MEDIÁLNÍ PARTNEŘIPARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…