SHAI MAESTRO TRIO (Izrael/Peru)


HUDEBNÍ NOSIČE


27.11.2019 19:30  |  Atrium


Shai Maestro trio (Izrael/Peru)

Shai Maestro – piano / Jorge Roeder – kontrabas  / Ofri Nehemya – bicí

Koncert je součástí koncertní série


Trio existuje od roku 2010 a nyní hraje ve složení Shai Maestro – piano, Jorge Roeder – kontrabas a Ofri Nehemya – bicí.

Zakladatelem tria je izraelský klavírista Shai Maestro narozený v r.1987. Na klavír začal hrát v pěti letech. Absolvoval 2 roky jazzového klavíru a hudební improvizace na Real Time Composition) u Ophera Brayera, kromě toho studoval klasický klavír u profesora Benjamina Orena na Jeruzalémské hudební akademii. V letech 2004-2010 se mohl díky stipendiu od Americko-izraelské kulturní nadace dále věnovat jazzovému klavíru. Dvakrát (v letech 2002 a 2003) uspěl v mezinárodní soutěži jazzových souborů „Jazz Signs“. Věnoval se také indické hudbě a hře na tabla pod vedením Sanjeye Kumara Sharmy.

Dvakrát dostal možnost být účastníkem pětitýdenního letního programu na Berklee College. Během absolvování koncertního turné po Spojených státech složil zkoušky a byl zařazen do čtyřletého programu na Berklee College.

V posledních letech sídlí Maestro v New Yorku a dobývá si uznání mezi hudebními vrstevníky i pozornost médií, ale to nejen v NY. Pravidelně vystupuje s nejlepšími jazzovými umělci v mnoha jazzových klubech a koncertních sálech, úspěch má i s klasickými recitály. Koncertuje po celém světě jako sólový klavírista. Hrál a hraje se světově uznávanými hudebníky, mezi nimiž byli mimo jiných také Jimmy Green, Jorge Rossy, Myron Walden, Ari Hoenig, Gilad Hekselman, Jonathan Blake, Harish Rhagavan, Mark Guiliana, Edward Perez, Anthony Hart a Diego Urcola.

Od roku 2006 do r. 2011 doprovázel na cestách kontrabasistu Avishaie Cohena, s nímž nahrál 4 alba. Mnozí z Cohenových příznivců tvrdí, že to bylo jedno z nejlepších období Cohenovy dosavadní kariéry.

Shai již vystupoval na mnoha světově známých pódiích, např. v newyorském klubu Blue Note, britském klubu Ronnie Scott‘s, v pařížské Olympii, v Salle Pleyel a divadle Bataclan, na jazzových festivalech ve Vídni, Marciacu, v Corku, v klubu Yoshi‘s (San Francisco), Zaragoze, atp.

V roce 2007 byl Shai Maestro se svým sólovým recitálem účastníkem 12. Mezinárodního festivalu jazzového piana, který se každoročně koná v Praze. Od té doby vystupoval v Praze, v Brně i na jiných místech v ČR již mnohokrát.  

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…