LARRY WILLIS (Spojené státy)


HUDEBNÍ NOSIČE


29.04.2019 19:30  |  Rudolfinum, Sukova síň


Larry Willis (Spojené státy)

Larry Willis - sólo piano

Prolog 24. ročníku 


Larry Willis (Spojené státy)

Larry Willis je klavíristou, skladatelem, producentem a ředitelem v jedné osobě. Jeho inspirativní přístup ke hře z něho činí jednoho z nejžádanějších jazzových pianistů.

Willis (1942) pochází z Manhattanu. Studoval na newyorské hudební střední škole a poté na Manhattanské hudební škole. Svou první nahrávku pořídil jako sedmnáctiletý. Byl to koncert klasické hudby s orchestrem.

V této době vytrvale sám cvičil hru na klavír. Záhy poté hrál profesionální koncerty v jazzovém triu, jehož členy byli bubeník Al Foster a kontrabasista Eddie Gomez.

Larryho zájem o jazz se brzy stal vášní. Na Manhattanské škole se jeho prvním učitelem jazzového klavíru stal legendární John Mehegan. V devatenácti letech již Willis pravidelně hraje se skvělým altsaxofonovým inovátorem Jackiem Mc Leanem.

Larry Willis si zahrál na více než třech stech nahrávek. Byl spoluhráčem téměř každého velkého jazzového hudebníka (H. Masakela, L. Morgan, W. Shaw, S. Getz atd.)

Willis je mimo jiné uznáván pro svou všestrannost. Jeho škála sahá od rocku přes africkou, brazilskou a afrokubanskou hudbu. Jeho talent se projevuje také v komponování a aranžování pro orchestry a velké kapely. Willisovy první skladby byly symfonické (pro Brooklynský symfonický orchestr). V posledních letech byl také sólistou italského komorního orchestru.

Nahrál s Royem Hargrovem CD Crisol Band, které získalo Grammy. Nyní aktivně koncertuje s vlastním triem a kvartetem, ale také jako sólista.

V Praze vystoupil s Hugh Masakelou na Strunách podzimu v Dvořákově síni v listopadu 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=MUqgbRYr4Y4

https://www.youtube.com/watch?v=dMDkVKx_pjI

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…