BASSEKOU KOUYATE & NGONI BA (Mali)


HUDEBNÍ NOSIČE


11.03.2020 21:00  |  Futurum Music bar


Bassekou Kouyate & Ngoni Ba (Mali)
 
Bassekou Kouyate lead ngoni / Amy Sacko: lead vocal / Mamadou Kouyate: ngoni bass / Mahamadou Tounkara: different percussions: yabara, tama (talking drum) / Moctar Kouyate: calebasse, hi-hat, cymbals / Abou Sissoko: ngoni medium
 
Koncert je součástí koncertní série
 

„Bassekou je genius. Potvrzuje, že blues pochází z malijského kraje Segou,” tvrdí Taj Mahal o muzikantovi, který stál dlouhou dobu v pozadí. Ale jen do té doby, než jeho debutové album Segu Blue (2007) zvítězilo v cenách BBC World Music. Časopis Mojo o něm referoval jako o nástupci Ali Farka Toureho, zatímco Guardian jej označil za afrického Jimi Hendrixe.

Bassekou Kouyate je jedním z opravdových mistrů ngoni, starobylé tradiční loutny západní Afriky. Spolupracuje s mnoha hudebníky v Mali i mimo něj, jako je Ali Farka Toure, Diamani Toumani, Taj Mahal, Damon Alban, Joachim Kühn….
Ngoni Ba má neobvyklou formaci, která zahrnuje tři hráče n'goni, různých tonálních verzích s 2 perkusisty (Talking Drum, Yabara, Calebasse) a doplněná fantastickou zpěvačkou Amy Sacko
Kapela vystupovala již na mnohých festivalech po celém světě (např. Glastonbury, Roskilde, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Fesival, WOMAD). V roce 2013 zvolila BBC Bassekou jako „nejlepšího afrického umělce roku“.
Jeho nové CD „Miri“ bylo jedničkou v žebříčku world music v Evropě v únoru a březnu 2019.
Kromě Ngoni ba, Bassekou Kouyate se účastní různých projektů v oblasti jazzu, blues a world music.
 
vstupenky zde

PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…