BARRY ALTSCHUL 3DOM FACTOR (Spojené státy)


HUDEBNÍ NOSIČE


04.06.2018 19:30  |  Jazzklub U staré paní


Barry Altschul 3dom Factor (Spojené státy)

Barry Altschul - bicí / Jon Irabagon - saxofony / Joe Fonda - kontrabas

Koncert je součástí koncertní série

 

došlo k změně data i začátku koncertu (původně 7.6.2018 od 20:30)


Barry Altschul 3dom Factor (Spojené státy)

Barry Altschul - bicí / Jon Irabagon - saxofon / Joe Fonda - kontrabas

Bubeník Barry Altschul, kterému bylo 6. ledna 75 let, je šedou eminencí jazzu – je známý hlavně mezi avantgardou kvůli hudbě, kterou dělal před mnoha lety. To se však mění díky usilovné práci se starými i novými partnery. „The 3dom Factor” (Tum) je jeho první kapelnické album od poloviny 80.let, s mladistvým saxofonistou Jonem Irabagonem, který se stal hybnou silou Altschulova nedávného obrození, spolu s veteránem basistou Joem Fondou. V triu se tito hudebníci k sobě ohromně hodí, swingují i hrají free. Všechny skladby s výjimkou jedné, jejichž autorem je Barry Altschul, svědčí o důkladných studiích solidních melodií, které přetrvají. Jsou zde výtečné nové verze skladeb „Irina”, něžné balady Barryho Altschula nahrané před 30 lety a „Natal Chart”, rozmarné exkurze ještě starší provenience. Z nových skladeb jsou to titulní, nesmělá poklona syntaxu tria Sonnyho Rollinse, a „Oops”, jakési pointilistické kalypso (více Rollinse, vyabstrahovaného). Barry Altschul je do hry absolutně pohřížen, což umocňuje účinnost alba.

V druhé polovině šedesátých let doprovázel Barry Altschul klavíristu Paula Bleye. V roce 1969 byl zakládajícím členem skupiny Circle, ve které spolu s ním hráli ještě Anthony Braxton, Dave Holland a Chick Corea. Později spolupracoval i s dalšími hudebníky, mezi něž patří Sam Rivers, Kenny Drew nebo Pepper Adams.

Jon Irabagon se v Praze představil v koncertní sérii JMW dne 2.10.2015 se skupinou Mostly Other People Do the Killing. Joe Fonda si zahrál na JMW v Praze 29.11.2012 v kapele Michaela Musillamiho Pulse Ensemble.

https://www.youtube.com/watch?v=On2f0RB1oCg

vstupenky v ceně 350,- Kč zde

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny a to bez udání důvodu.


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…