ANDREA MOTIS QUINTET (Španělsko)


HUDEBNÍ NOSIČE


Andrea Motis Quintet (Španělsko)

Andrea Motis - zpěv, trubka / Joan Chamorra - kontrabas / Ignasi Terraza - klavír  / Josep Traver - kytara / Estev Pi – bicí

Koncert je součástí koncertní série

 


Půvabná trumpetistka, zpěvačka a skladatelka Andrea Motis po nahrání šesti alb, která byla kritikou přijata s uznáním, vytvořila sólový debut Emotional Dance. Toto poslední album, podobně jako ta předchozí, nahrála s kvintetem, jehož členy jsou kotrabasista Joan Chamorra, hráč na bicí Estev Pi, kytarista Josep Traver a klavírista Ignasi Terraza, který se v Praze představil sólově na 22. Mezinárodním festivalu jazzového piana v roce 2017.

Přestože má Andrea Motis pouze 24 let, vyzařuje z ní zřetelná muzikálnost. To proto, že začala hrát na trubku již v sedmi letech; O tři roky později začala studovat jazz na Městské hudební škole v Sant Andreu pod vedením J. Chamorra, který ji záhy přetáhl do své kapely. Během studií byla také členkou jazzové kapely Sant Andrea. S ní také nahrála osm CD a hrála po boku uznávaných hudebníků jako např. trombonista Wycliffe Gordon, saxofonista Jesse Davis, klarinetista Bobby Gordon, a saxofonista Dick Oatts. Kromě trubky hraje Motis také na altsaxofon. S kapelou Chamorro však začala i zpívat. „Trubka bude vždy můj první nástroj,“ říká Motis, na otázku, zda je raději zpěvačkou nebo instrumentalistkou. „Hraní na trubku je jako vyjadřovací prostředek; je to taková část mého života. Ale nikdy si nechci vybírat jen jednu ze svých uměleckých stránek, protože je obě miluji."

Andrea má svůdný, pružný alt. Její subtilní vibrato a její stručné frázování snese srovnání s takovými zpěvačkami jako je Billie Holidayová a Norah Jonesová.

Andrea Motis se také poprvé představila jako skladatelka, tím že složila tři z 13 písní na CD Emotional Dance.

Vstupenky zde

 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…