THE BULGARIAN VOICES ANGELITE (Bulharsko)


HUDEBNÍ NOSIČE


09.11.2018 19:30  |  Divadlo U hasičů


The Bulgarian Voices Angelite (Bulharsko)

Katya Barulova – dirigentka 
Tzetza Bekova, Biserka Danova, Tatyana Duparinova, Tonia Iankova, Nadezhda Ilieva, Kostadinka Inkova, Sonya Keremetchieva, Yuliya Koleva, Velichka Chausheva, Elka Simeonova, Galya Petrova, Valeria Petrova, Kostadinka Ratsova, Bylyana Kancheva, Vanya Vacari - zpěvačky 

Koncert je součástí koncertní série


The Bulgarian Voices Angelite

Hlasy jeho zpěvaček jsou fascinující, jejich styl zpěvu a ornamentace je archaický, charakteristický a zakořeněný v po staletí trvající místní tradici. The Bulgarian Voices Angelite šíří slavný bulharský sborový zpěv přes 30 let. Sbor je jedním z nejznámějších souborů v kategoriích balkánské a bulharské lidové hudby. Povstal z popela jako soukromý sbor starého státního televizního sboru, datovaného do roku 1952. Sbor se skládá z 20 zpěvaček z celého národa pod vedením Georgije Petkova.

Podařilo se mu okouzlit svět svou jedinečnou kombinací klasických a lidových tradic. Tato směs je dále doplněna tajemným i tajuplným způsobem zpěvu. Říci, že Angelite je pouhým folklorním souborem, znamená přehlížet jeho skutečný potenciál.

The Bulgarian Voices Angelite vydaly mnoho alb uznávaných kritiky po celém světě. Mají také několik nominací na Grammy.  Sbor nabízí něco, co přesahuje běžné lidové klišé. Jeden posluchač by si mohl myslet, že jde o archaické zvukové světy z dálek, jiný, že jde o partnerství avantgardy a středověku.

Sbor The Bulgarian Voices Angelite se představil prakticky všude: v Německu, Nizozemsku, Belgii, Dánsku, Švýcarsku, Rakousku, Španělsku, Francii, USA, Kanadě, Mexiku, Indii. Ohromil publikum na Rudém náměstí v Moskvě, ale i královské rodiny v Holandsku a Dánsku. Vystupoval na udílení Nobelovy ceny za mír v Oslu. Phil Collins pro něj napsal píseň "Transformation", která se objevila na soundtracku a DVD Disneyho filmu "Bear Bear".

The Bulgarian Voices Angelite na videu

https://www.facebook.com/events/292767331540423/

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…