SARAH MCKENZIE (Austrálie)


HUDEBNÍ NOSIČE


26.11.2018 19:30  |  Divadlo U hasičů


Sarah McKenzie (Austrálie)

Sarah McKenzie – piano, zpěv / Hugo Lippi - kytara / Pierre Boussaguet  - kontrabas / Sebastiaan de Krom – bicí

„Miluji Paříž a chtěla jsem napsat píseň, která by zachytila její krásu, kouzlo a atmosféru.“ Programem Paris in the Rain z nových písní i známých melodií nás křehká australská zpěvačka Sarah McKenzie zve na romantickou jazzovou cestu do města nad Seinou.

Koncert je součástí koncertní série


Sarah McKenzie je třicetiletá jazzová klavíristka, zpěvačka a skladatelka pocházející z Melbourne v Austrálii. Bakalářský titul v oblasti jazzu získala na Perthově australské akademii múzických umění. Poté vystudovala Berklee College of Music v Bostonu. Její hudební rodokmen je bezvadný. Byla vychována legendami jako Graeme Lyallová, Jamie Oehlersová a zvláště James Morrison. Se dvěma kritikou velmi uznávanými alby se jí podařilo získat významná ocenění (Do not Tempt Me - ARIA Music Award 2012 za nejlepší jazzové album) a Close Your Eyes (nominace na stejné oceněné). Album "Do not Tempt Me" představuje zásadní milník v rychle se rozvíjející kariéře McKenzie. Sarah i díky němu začala přitahovat pozornost mnoha mezinárodních jazzových hvězd, kteří navštívili Melbourn.
Po studiích na Berklee College se vydala do Paříže. Paříží je okouzlena a díky tomu nahrává album Paris in the Rain. Snaží se na něm zachytit veškerou krásu, kouzlo a ducha Paříže. „Miluji Paříž a chtěla jsem napsat píseň, která by zachytila její krásu, kouzlo a atmosféru.“ 
Sarah McKenzie dosud vystoupila na mnoha jazzových ikonických místech, v Monterey, Juan-les-Pins, Marciac a Perugia, v Dizzy's a Mintonově v New Yorku, stejně jako v nejlepších klubech v Paříži, Londýně, Mnichov a Sydney. Společně s orchestrem Boston Pops přednesla jednu z jejích kompozic v symfonickém sále v Bostonu. Australská verze "We Could Be Lovers" získala cenu Bell for Best Australian Vocal Album. Impuls!  Sarah prostě vyrůstá v jazzovou hvězdu a toho bychom rozhodně měli být svědky. Na svém prvním koncertě v Praze vystoupí v kvartetu ve složení:
Sarah McKenzie – klavír, zpěv
Hugo Lippi – kytara
Pierre Boussaguet - kontrabas
Sebastiaan de Krom - bicí
"Sarah McKenzie je hudební zázrak. Zpívá takovým způsobem, s jakým dokáže přijít jen pravá jazzová zpěvačka.“ James Morrison

Dosud vydaná alba:
Don't Tempt Me (2011) - ABC Music
Close Your Eyes (2012) - ABC Music[
We Could Be Lovers (2014) - ABC Music
Paris in the Rain (2017) - Impulse! Records

Sarah McKenzie - Jazz San Javier 2016

https://www.facebook.com/events/1005765686267645/

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…