OR BAREKET QUARTET (Izrael /Spojené státy)


HUDEBNÍ NOSIČE


24.04.2023 19:30  |  Atrium


Or Bareket Quartet (Izrael / Spojené státy)

Or Bareket – kontrabas / Godwin Louis - saxofon / Jeremi Corren - klavír / Savannah Harris – bicí

Koncert je součástí koncertní série

Další koncerty Or Bareket Quartet::

25. 4. 2023  20:00  U bílýho černocha, Boženy Němcové 2942, Česká Lípa  www.ubilyhocernocha.cz/koncert-193

26. 4. 2023 19:00   Petrofgallery, Na Brně 2136/4, Hradec Králové www.petrofgallery.cz/akce/or-bareket-quartet/


Or Bareket se narodil v Jeruzalémě rodičům marockého, iráckého, argentinského a východoevropského původu, vyrůstal mezi Buenos Aires a Tel Avivem a od roku 2011 žije v Brooklynu. Je jedním z nejvýraznějších baskytaristů své generace, skladatelem a kapelníkem s eklektickým, ale zároveň pečlivě soudržným přístupem.

Vítěz jazzové soutěže Mezinárodní společnosti kontrabasistů z roku 2011 se ve své hře i tvorbě vyznačuje výraznou lyričností, rytmickou obratností a groovovým přístupem. Bareket vyrostl v trojjazyčném prostředí a je fascinován tím, jak se různé jazyky a kultury prolínají a rozcházejí. Jeho tvůrčí proces je zkoumáním prostorů mezi jazyky a uvnitř jazyků a syntézou různých světů, které obývá, do jedné osobní estetiky, která je všechny ctí: Jeho předkové pocházejí ze severoafrického a latinskoamerického folklóru, celý život studuje černošskou hudbu a má zkušenosti s hudbou s předními umělci současnosti napříč hudebními generacemi a styly; spolupracoval s kapelami, které vedli například Leon Parker, Joel Ross, Ari Hoenig, Etienne Charles, Sam Yahel, Camila Meza, Marquis Hill, Aaron Goldberg a Jean-Michel Pilc, a v různých sestavách vystupoval například s Joshuou Redmanem, Chrisem Potterem, Hamiltonem de Holanda, Jeffem Ballardem, Billy Hartem, Peterem Bernsteinem, Shai Maestrem a Sullivanem Fortnerem.

Debutové album "OB1" vyšlo v roce 2017 u Fresh Sound records, Bareketovo druhé album "33" vyšlo v roce 2019 u Enja Records, prozatím třetí album „Sahar“ vyšlo v květnu 2022  opět u Enja Records.

Na dubnovém koncertě v Atriu Ora doprovodí Godwin Louis na saxofon, Jeremi Corren na klavír a Savannah Harris na bicí.

vstupenky


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…