NITAI HERSHKOVITS (Izrael)


HUDEBNÍ NOSIČE


20.10.2018 19:30  |  Chodovská tvrz


Nitai Hershkovits (Izrael)

Nitai Hershkovits - sólové piano

Koncert k vydání sólového alba ‘New Place Always’
 
Koncert je součástí koncertní série


Nitai Hershkovits 

je izraelský jazzový pianista a skladatel narozen v roce 1988. Na mezinárodní jazzové scéně je známý zejména spoluprací s kontrabasistou a skladatelem Avishaiem Cohenem.

Narodil se v Izraeli marocké matce a polskému otci. Ve12ti letech začal hrát na klarinet, ale už v patnácti propadl klavíru. V té době poslouchal jazzové giganty jako je např. Wynton Kelly a Sonny Clark .

Po přestěhování do Tel Avivu (1995) začal s klavírními lekcemi. Zajímal se o klasickou a jazzovou hudbu a studoval i hudební teorii.

Za svou dosavadní hudební kariéru Nitai vystupoval a nahrával s mnoha významnými umělci, mezi nimiž byli Jorge Rossy, Kurt Rosenwinkel, Greg Tardy, Ari Hoenig, Charles Davis, Mark Guiliana, Zohar Fresco. Absolvoval mnohá turné po celém světě a vystoupení na mnoha místech: Salle Pleyel, Vídeň Konzerthaus, Olympia, Alter Oper, Jazz Festival Antibes, Jazz à Vienne, Jazz Festival Montreux, Barbican Center a Tonhalle. S Avishaiem Cohenem nahrál 3 alba, která měla velký úspěch. Triu ve složení Cohen, Hershkovits a Dor tleskali na mnoha jazzových pódiích, v r. 2015 i v pražském Rudolfinu.

V roce 2012 se v Praze představil jako sólista na Mezinárodním festivalu jazzového piana.

Hershkovits získal čtyři roky po sobě (2004-2010) nejvyšší stipendium poskytnuté Nadací AICF.

Dalším jeho oceněním bylo Chase Stipendium v ​​roce 2009, které sponzoruje titul BA na Jerusalem Rubin Academy of Music.

Před několika lety se rozhodl udělat v kariéře 2 zásadní změny: opustil Avishai Cohen Trio a přesídlil do New Yorku. Přestože se mu podařilo získat renomé uznávaného klavíristy, pro své debutové album I Asked You Question (Raw Tapes, 2016), které koprodukoval Rejoicer, přizval ke spolupráci baskytaristu Yogeva Glusmana, se kterým v duu vystupoval i u nás a Kurta Rosenwinkela. Navíc, zde vedle akustického piana hraje i na elektrické piano a syntetizátory. Deska je důkazem toho, že jeho rozhodnutí pokračovat v hudební kariéře jako sólista, bylo určitě na místě.

„Jeho hra má eleganci tance Freda Astaira a melancholický vtip Charlie Chaplina.“ C. Akalin, Bonn, 2015

Nitai Hershkovits - Red Wagon Go / New Album

https://www.facebook.com/events/2021923141470789/

Vstupenky je možno zakoupit v předprodejích: Ticketportal, Ticketmaster, TicketArt a GoOut a na místě před koncertem

 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…