MANOLITO SIMONET Y SU TRABUCO (Kuba)


HUDEBNÍ NOSIČE


16.10.2018 19:30  |  Palác Akropolis


Manolito y su Trabuco (Kuba)

Manuel "Manolito" Simonet Perez  – kapelník, piano / Ricardo "Amarais" Fernandez Macias – zpěv / Gabriel  Rodriguez Ducaner – zpěv / Ruben Rodriguez Ducaner – zpěv / Ivanovi  Garzon Tabares – trombon / 
Osley Patridhge Terry  – trombon / Rafael Arbolaez Suarez – trubka / Carlos Frank Areola Acosta – trubka / Eutimio Nicolas Gaston Hernandez  – housle / Orestes Calderon Estrada  – čelo / David Reicer  Bencomo Guedes  – flétna / Roger Rizo Flores – klávesy / Jorge Luis Guerra Montero – güiro / Ernesto Sanchez Alvarez – basa / Evelio Delfin Ramos Batista – konga / Hector Randy Olmo Gomez – bicí

Koncert je součástí koncertní série


Šestnáctičlenný orchestr Manolito y su Trabuco je jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších kubánských „timba“ kapel. Dokladem úspěšné kariéry jsou jejich nespočetná zahraniční turné.

Manolito je inovativní skupina s jedinečnou sestavou. K základu tradičního nástrojového obsazení „charanga“, charakteristického houslemi a flétnou  Manolito přidal bicí, dechy a klávesy. Se třemi zpěváky, kteří zpívají též sólově, vzniká intenzivní zvuk, na který tančí „salseros“ po celém světě. Písně jako "Marcando la distancia", "Llego la música Cubana", "Linda Melodia", "Locos por mi Habana" nebo "La Habana me llama" jsou již součástí kubánské hudební historie.

Leadr kapely, Manuel Simonet se narodil v Camaguey v roce 1961 a na piano se naučil mezi amatéry.  Začátkem 80. let začal hrát na klavír profesionálně a v roce 1986 se stal hudebním režisérem, skladatelem a aranžérem známého Maravillas de Florida Orchestra. V roce 1993 založil svoji kapelu „Manolito y su Trabuco“. „Trabuco“ znamená na Kubě týmovou sílu a energii. Dynamické výbušné výkony, které kapela předvádí, vyvolávají okamžitou nadšenou reakci publika.

V roce 1994 nejoblíbenější televizní program v Kubě „Mi Salsa“ označil skupinu za objev roku. Následující rok vydali své první album a vyrazili na první mezinárodní turné. Album i turné měly ohromný úspěch.

Dosud vydali 15 alb. Vynikající byla i spolupráce se Stingovým kytaristou Dominicem Millerem nebo nedávný projekt Two Beats One Soul.

Muzika „Manolito y su Trabuco“ získala mnohá ocenění, například u ASCAP Píseň roku nebo Gran Premio Cubadisco, nejvýznamnější kubánská cena.

Manolito y su Trabuco jsou opravdoví obři kubánské hudby. Na jejich třetím pražském koncertě nesmíte chybět. Poprvé v Praze zahráli v roce 2011, poté vystoupili v květnu 2016.

Manolito y Su Trabuco - La Habana Me Llama  

Manolito y Su Trabuco - Locos Por Mi Habana

Manolito y SU Trabuco - Esto Se Pone Caliente 2016

Manolito y Su Trabuco - Tu Me Dejaste 2017  

Manolito y su Trabuco - No Puedo Parar Concert DVD  

www.manolito-live.de

www.facebook.com/Manolitosimonet

https://www.facebook.com/events/249360675624115/

U nás již nejsou vstupenky v prodeji. Můžete si je zakoupit v předprodejích (Goout, Ticketportal, Ticketart a Ticketmaster) nebo na místě před koncertem.


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…