Quincy Jones uvádí: JUSTIN KAUFLIN TRIO (Spojené státy)


HUDEBNÍ NOSIČE


14.03.2019 19:30  |  Klášter sv. Anežky České


Quincy Jones uvádí: 
Justin Kauflin Trio (Spojené státy)
Justin Kauflin - piano / Evan Gregor - kontrabas / Jimmy Macbride - bicí

Koncert je součástí koncertní série


Justin Kauflin se narodil v Silver Spring v Marylandu v roce 1986 a přestěhoval se do Virginie Beach ve Virginii se svou rodinou. Jako dítě se na housle a klavír naučil klasickou hudbu. Od šesti let hrál na koncertech, pečovatelských domovech a svatbách.
Když bylo Kauflinovi jedenáct, ztratil zrak kvůli proliferativní exudativní retinopatii. Učil Braillovo písmo a začal studovat jazzový klavír na Governor's School for Performing Arts. Studoval u Liz Barnes a Johnu Toomeye, profesora jazzu na univerzitě Old Dominion. Na jazzových festivalech v celých Spojených státech získal špičková hodnocení a začal hrát profesionálně ve věku patnácti  s Jae Sinnett Trio.
V roce 2004 absolvoval Kauflin na Salem Secondary School  a získal prezidentské stipendium na univerzitu Williama Patersona v New Jersey. Na univerzitě byl jeho učitelem Clark Terry a hrál v Clark Terry Ensemble. Velký vliv na Justina měli Harold Mabern, Mulgrew Miller a James Williams.
V roce 2008 se přestěhoval do New Yorku a ve věku 23 let produkoval, vedl, složil a hrál na svém prvním albu Introducing Justin Kauflin. 
V roce 2011 Kauflin hrál se svým vlastním triem, stejně jako s Jae Sinnett Trio, v klubech ve Virginii a po celé zemi. Získal cenu VSA International Young Soloist Award, dostal se do semifinále soutěže Thelonious Monk Competition, časopisem VEER byl jmenován jako "jazzový umělec roku" a byl najat Quincy Jonesem.  S ním se v letech 2013-2014 zúčastnil Jonesova světového turné  s koncerty ve Švýcarsku, Francii, Koreji a Japonsku.  Pracoval s Quincy Jonesem na albu Dedication (2015). Poté se vydal se svým triem po festivalech, koncertech a klubech v Evropě a Americe.
V roce 2015 se Kauflin podílel na pamětním albu Oscar, With Love, což je sbírka dosud nenahraných skladeb napsaných jazzovým klavíristou Oscarem Petersonem. 
Kauflin vydal nové album Coming Home, které produkovali Derrick Hodge a Quincy Jones, vyšlo 14. září 2018.

Justin Kauflin Trio má nezvyklé rozestavení nástrojů, s klavírem na pódiu vpravo (z pohledu diváka)

Justin Kauflin - 47th Montreux Jazz Festival 

Justin Kauflin Trio on JazzAhead 2018

Justin Kauflin 25 let v sedmi minutách

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…