ENVER İZMAYLOV (Sovětský svaz /Ukrajina / Rusko)


HUDEBNÍ NOSIČE


26.02.2019 20:30  |  Jazzklub U staré paní


Enver İzmaylov  (Sovětský svaz /Ukrajina / Rusko)

Enver İzmaylov - sólo kytara

Koncert je součástí koncertní série


Enver İzmaylov se narodil v r. 1955 ve Ferganě, Uzbecké sovětské socialistické republice, do krymsko-tatarské rodiny, předtím deportované z Krymu, kam se roku 1989 vrátil.

Ačkoli hrál kytaru od svých patnácti let, studoval fagot na Ferganské hudební škole, kde promoval v roce 1973. Osm let byl členem skupiny Sato, s níž se objevil na albech Efsane (1986) a Give Your Love for a Friend Kruh (1987). Vrátil se do školy a získal titul z univerzity v Taškentu. Po absolutoriu se vydal na sólovou dráhu.

V roce 1995 vyhrál Evropskou mezinárodní kytarovou soutěž v Lausanne ve Švýcarsku. V témže roce byl ukrajinskými kritiky jmenován hudebníkem roku. Vystupoval na Ukrajině, v Rusku, Estonsku, Moldávii, Bulharsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Dánsku, Belgii, Itálii, Německu, Turecku a USA.

Kromě nahrávání sólových alb pracoval v duu s francouzským klávesistou Xavierem Garciem, tureckým bubeníkem Burhanem Ocalem a britským saxofonistou Geoffem Warrenem. Na Krymu Izmaylov založil Art Trio s bubeníkem Bari Rustem a Narketem Ramazanovem, hráčem na klarinet, saxofon a flétnu. İzmaylov také ovládá hrdelní zpěv.

Je znám zejména svou specifickou technikou hry a laděním nástroje. Na kytaru, speciálně pro něj vyrobenou v Kyjevě, hraje tak, že klepá na její krk prsty, jako na klávesnici. Podobnou techniku ​​používá americký jazzový kytarista Stanley Jordan.

İzmaylov kombinuje krymskou tatarskou tradiční hudbu, tureckou, uzbeckou, balkánskou, klasickou hudbu a jazz.

vstupenky zde

video 1

video 2


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…