DADALON (Izrael)


HUDEBNÍ NOSIČE


03.12.2018 19:00  |  Jazzklub U staré paní


Dadalon (Izrael)

Alon Albagli - Guitar + OP1 / Daniel Dor - Synth + Fragmented Drumming

Koncert je součástí koncertní série


Daniel Dor (31), izraelský bubeník a skladatel, je významným novým hlasem v dnešním světě jazzu. Pochází z rodiny hudebníků a umělců. Absolvoval prestižní Thelma-Yellin High School, Rimon School for Jazz and Contemporary Music a v současné době dokončuje studium na News Jazz School. Zúčastnil se mnoha jazzových festivalů po celém světě, získal 3 granty od americko-izraelské kulturní nadace a také stipendia od New School a Berklee College of Music. Má rád hudbu, říká, protože mu umožňuje dostat se k cestám za hranice představivosti, duševně, fyzicky i emocionálně. Kritici i kolegové chválí jeho jedinečný zvuk a originalitu jako improvizátora a skladatele. Vystupuje po celém světě na špičkových festivalech a v hudebních sálech a sdílí scénu s umělci jako jsou Avishai Cohen, Noa, Yotam Silberstein, Robert Sadin, John Patitucci, Kurt Rosenwinkel a další.

Alon Albagli (33), izraelský kytarista, je známý na hudební scéně díky pozoruhodnému hlasu svého nástroje. Často vystupuje s umělci jako je s umělci jako Ari Hoenig, J.views, Daniel Zamir, Janelle Kroll a JoJo Kuo (Fela Kuti) a mnoha dalšími.

Alon není vázán jediným žánrem, naopak čerpá z různých stylů. Jeho láska k lidové, rockové i klasické hudbě je zakotvena v jeho improvizaci a psaní. V roce 2008 se Alon přestěhoval do New Yorku. Získal stipendium od News School, kde absolvoval lekce od uznávaných jazzových laureátů, jako jsou Reggie Workman, Junior Mance, Ben Street a Sam Yahel. Zanedlouho Alon začal pravidelně hrát na nejznámějších místech ve městě i mezinárodně.

V r. 2016 Daniel Dor a Alon Albagli společně založili v New Yorku duo Dadalon. Když se její protagonisté dostanou na pódium, jejich hudba okamžitě rezonuje někde hluboko v duši. Alon Albagli, kytarista, který zní jako mladý Bill Frisell, dokáže svou hrou vytvářet vzrušené stavy povědomí Daniel Dor, bubeník a klávesista skupiny, je schopen vložit do každé písně rytmickou hravost, která podporuje Alonovu hru na kytaru a současně ji pohání. Jejich hudba je důvěrný rozhovor mezi dvěma přáteli, který vás vyzývá, abyste se připojili. Je jisté, že o nich ještě uslyšíme.

Dadalon na videu

https://www.facebook.com/events/1867466449985435/

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…