CURTIS STIGERS (Spojené státy)


HUDEBNÍ NOSIČE


08.06.2020 19:30  |  Divadlo Na Fidlovačce


Curtis Stigers project (Spojené státy)

Curtis Stigers – kytara, saxofon, zpěv / John Scrapper Sneider – trubka / Matthew Fries – piano / Cliff Schmitt – kontrabas / Paul Wells – bicí

Koncert je součástí koncertní série


Curtis Stigers, narozený v r. 1965, je americký zpěvák, saxofonista, kytarista a skladatel. Album "I Wonder Why" bylo 5. nejprodávanějším ve Velké Británii a 9. v USA.

Stigers se narodil v Boise, Idaho, svou hudební kariéru začal jako teenager. Hrál v jazzových, rockových a bluesových skupinách. Vedle toho absolvoval “formální trénink” ve hře na klarinet a saxofon na střední škole v Boise. Získal hodně inspirace při hraní jazzu v jam sessions vedených Gene Harrisem v Idanha Hotel. Jeho píseň " Swingin' Down at Tenth and Main"" je pocta té době. Po dokončení studia se přestěhoval do New Yorku a věnoval se hraní rockové hudby, ale brzy se opět ocitl v jazzovém triu. U Arist Records vydal dvě alba (1991 a 1995). Jeho směs soulu a rocku měla velký komerční úspěch zajišťující jeho další popularitu. Během své kariéry si Stigers stále průběžně přivydělával jako jazzový zpěvák. Kromě toho účinkoval a nahrával s umělci, jako Gene Harris, Elton John, Eric Clapton, Prince, Bonnie Raitt, Rod Stewart, The Allman Brothers Band a Joe Cocker. Nazpíval duet s Julií Fordham. Dalším Curtisovým úspěchem bylo album se soundtrackem k filmu Osobní strážce, kterého se prodalo jen v USA 17 miliónů kopií.

Stigers se podílel i na dalších hudebních doprovodech k filmům. V roce 2006 spolupracoval na televizním pořadu BBC „Jen my dva“, což opět přispělo k jeho popularitě.

Od roku 2001 Curtis Stigers se téměř výhradně soustředil na kariéru jazzového zpěváka. I na tomto poli sklízel pozitivní kritiky. Je známý jako interpret jazzových verzí populárních písní, jakož i jazzových standardů, ale také skládá nové skladby.

Jeho posledním albem je One More for the Road z r. 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=VS2Hp9Ck9mQ

https://www.youtube.com/watch?v=AqJg3qw2Z_k

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…