22. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL JAZZOVÉHO PIANA - 1. KONCERT


HUDEBNÍ NOSIČE


28.11.2017 19:30  |  Nuselská radnice


Zdeněk Urbanovský (Česko)
Guy Mintus (Izrael)


Zdeněk Urbanovský (Česko)  *1979
Má absolutní hudební sluch a excelentní techniku. V rodině se to dědí z generace na generaci. Samý skladatel a pianista už od Franze Josefa. Zdeněk Urbanovský studoval dva roky na Státní konzervatoři v Brně, ale ve víru velkoměsta se mu příliš nelíbilo, a tak se stáhl do stověžaté Prahy, kde se začal věnovat „pokleslejším“ jazzovým žánrům, a to na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou i absolvoval. Kromě skladatelské činnosti (v r. 2006 napsal muzikál Atlantida), je autorem i řady děl scénické hudby pro divadla v Brně a Praze, účinkoval rok externě v divadle Semafor, jako klavírista se plavil téměř po všech mořích na zaoceánských lodích a 6 let spolupracoval s firmou Roland jako technický poradce přes klávesové nástroje. V roce 2017 vyhrál soutěž Pianista roku. Spolupracoval na mnoha hudebních projektech, např. Woodoojam, Bůhví, s kubánským zpěvákem Frankem Hernandesem a kapelou Atares či raperem Marpem alias Ottou Petřinou juniorem. V současnosti je členem doprovodné kapely zpěvačky a herečky Báry Polákové, skládá a píše hudbu pro divadlo, filmy, dokumenty a hudební aplikace. Ve svém volném čase se pak věnuje kvalitnímu pivu a to nejen jako konzument a znalec, ale i jako amatérský sládek. Studuje ekonomii a věří, že trh vše nevyřeší...

Guy Mintus (Izrael) *1992
je nadějný izraelský pianista, improvizátor a skladatel. Ve 25 letech má za sebou vystoupení v Kennedy Centru, na Jazzu v Lincoln Centru, v Apollo Theateru, Symphony Space, Red Sea Jazz Festivalu a Izraelském Festivalu s nositeli Grammy jako jsou Howard Levy, Arturo O’Farrill a jeho Afro Latin Jazz Orchestra, i jazzová legenda Sheila Jordan, Jon Hendricks, Jimmy Owens a další. Jeho zájem o world music a navazování kontaktů prostřednictvím kulturního porozumění ho vedlo k setkání s mistry perské, turecké, řecké, africké, azerbajdžánské, panditské a mnoha dalších hudebních tradic. Neobyčejně nadaný mladý klávesák se ve 13 letech zbláznil do jazzu. Prošel prestižními izraelskými školami, Thelma Yellin High School of the Arts a Israeli Conservatory, kde jeho mentorem byl Amit Golan, proslavený jazzový pedagog. Po vojně začal na New School for Jazz and Contemporary Music a pokračoval na konzervatoři. V roce 2010 na telavivské univerzitě navštěvoval Buchman Mehta School of Music, obor klasické piano a skladba. V jednadvaceti se mu splnil sen – dostal se do New Yorku studovat elitní jazzový program na Manhattan School of Music. Měl tu čest vystupovat a nahrávat s umělci jako Jimmy Owens, Ambrose Akinmusire, Lionel Loueke, Greg Osby, Rudresh Mahanthappa, Miles Okazaki, Dan Weiss, Johnny O'Neal, James Carter, Amir Elsaffar a NY Gypsy All Stars. Guy získal v poslední době dvakrát Herb Alpert Young Jazz Composer Award a stipendium Frana Morgenstrena Davise od ASCAP. Je držitelem dvou cen od Down Beat Magazinu za vynikající jazzové provedení a aranž. Nedávno vystupoval jako sólista na festivalu „Mediterranean Piano” v Řecku, v Uměleckém muzeu v Toledu, v Boulderu v Coloradu a v Praze s projektem „Offlines” společně s turecko-izraelským perkusistou a oudistou Yinonem Muellemem.
V roce 2016 se umístil na 2. místě v soutěži jazzových pianistů při Montreux Jazz Festivalu. Letos v červnu vydal debutové album „A Home in Between“.

https://www.youtube.com/watch?v=p-GH86i9msE
https://www.youtube.com/watch?v=-rD_iHJV-3Y

cena vstupenek 150,- Kč na jeden koncert, 400,- na celý festival  přes email: objednavka@jmw.cz


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…