18. FREE JAZZ FESTIVAL - 2. KONCERT


HUDEBNÍ NOSIČE


30.09.2023 19:00  |  Klub Kaštan


KRK (Spojené státy / Itálie)

Sc'ööf (Švýcarsko)


KRK (Spojené státy / Itálie)

Matthew Ostrowski – elektronika / George Cremaschi – kontrabas, elektronika / host: Elia Moretti – perkuse

KRK vlastně není třeba příliš představovat. Nejen, že u nás opakovaně vystupují, ale především mají české vazby. Se zdejšími hudebníky vydali i řadu alb. George Cremaschi se do Prahy přestěhoval z Kalifornie, Matthew Ostrowski zavítal z New Yorku. Zároveň se pohybují v různých projektech napříč Evropou.

KRK vznikli v roce 2005 jako duo. Matthew Ostrowski i George Cremaschi živě, v reálném čase, manipulují s elektronikou. Cremaschi navíc oživuje digitální zvukové krajiny virtuózní hrou na kontrabas. Rádi ovšem zvou na koncerty další hudebníky, například v Brně v roce 2015 přizvali saxofonistu Pavla Zlámala a na festivalu Alternativa 2019 v Praze zapojili hned tři další muzikanty. Výjimkou nebude ani vystoupení na Free Jazz Festivalu, kde se k duu přidá italský, momentálně v Praze žijící perkusista Elia Moretti.

https://www.youtube.com/watch?v=ic40jNWiSOU

 

Sc'ööf (Švýcarsko)

Christian Zemp - kytara, Noah Arnold – alt saxofon, Elio Amberg – tenor saxofon, Amadeus Fries - bicí

Prověřenou nadějí volné improvizace jsou švýcarští Sc'ööf, kteří na sebe upozornili třeba v rámci letošního ročníku prestižního showcase festivalu Jazzahead! v Brémách. Vystupují v obsazení Christian Zemp - kytara, Noah Arnold – alt saxofon, Elio Amberg – tenor saxofon a Amadeus Fries – bicí nástroje. A když se v roce 2015 dali dohromady, určili si cíl „vytvořit zcela vlastní zvukový jazyk, osvěžujícím způsobem dobrodružný a zároveň přímočarý“. Což se jim povedlo díky nevázanému míchání žánrových prvků jazzu, metalu i punku.

Svoji tvorbu zatím Sc’ööf zaznamenali na tři tituly. V roce 2017 hledali správný sound na EP Kreidenfels. O tři roky později vydali dlouhohrající debut Weaving Elephants, o kterém v magazínu Jazz’N’More napsali: „Ta hudba vás uchvátí svou jinakostí a kompaktností.“ Naposledy se Sc’ööf prezentovali loňským albem CDR003SA, ale nahrávky stejně poslouží jen jako přibližný obrázek. Na koncertech se, dle vlastních slov muzikantů, „mění podivné groovy a výstřední živá energie v pytel plný překvapení“.

https://www.youtube.com/watch?v=S_02WZ7r1DA

https://www.youtube.com/watch?v=GCB8z4Xioms

https://scoeoef.bandcamp.com/album/cdr003sa

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…