15. FREE JAZZ FESTIVAL - 1. koncert


HUDEBNÍ NOSIČE


25.09.2020 20:00  |  Jazzklub U staré paní


Luis Lopes (Portugalsko)

Frank Paul Schubert /  Olaf Rupp  / Meinrad Kneer / Klaus Kugel (Německo/Nizozemí)


15. FREE JAZZ FESTIVAL - 1 koncert

Luis Lopes (Portugalsko)

Luís Lopes – guitar

Luis Lopes pochází z rock/punkového a bluesového prostředí, během studia na lokálních klasických a rockových školách začal studovat jazz na Hot Club Portugal School a poté se stal finalistou na Escola de Jazz do Barreiro/Lisabon. Dále studoval u saxofonisty Joea Giardulla, který mu otevřel dveře ke složité moderní jazzové harmonii prostřednictvím „Lydian Chromatic Concept of Tonal Organization“ George Russella a strhl ho do světa improvizované a experimentální hudby, aniž by ignoroval jeho fascinaci distorzí a kytarovými feedbacky, vyjádřenými rozmanitými invazemi do lomozivé muziky.

Nedávno hrál a nebo nahrával Lopes s různými umělci spojenými s jazzem a improvizovanou hudbou, jako Noel Akchoté, Christian Lillinger, Robert Landfermann, Marco Von Orelly, Marc Unternahrer, Adam Lane, Igal Foni, Floros Floridis, Joe Giardulo, Harvey Sorgen, Benjamin Duboc, Phill Niblock, Ernesto Rodrigues, Paulo Curado, Sei Miguel, Rodrigo Amado, Hernâni Faustino, Gabriel Ferrandini, Rodrigo Pinheiro, Miguel Mira, Aaron Gonzalez, Stefan Gonzalez, Dennis Gonzalez, Elliot Levin Daniel Levin, Reuben Radding, Daniel Carter, Jeb Bishop, Josh Abrams, Jean-Luc Guionnet, Samuel Blaser, Boris Hauf, Evan Parker, Olivier Benoit, Fred Lomberg-holm, Valentin Ceccaldi, Gonçalo Almeida a další.

************************

Frank Paul Schubert /  Olaf Rupp  / Meinrad Kneer / Klaus Kugel (Německo/Nizozemí)

Frank Paul Schubert - alto & soprano saxophone

Olaf Rupp - guitar

Meinrad Kneer  - double bass

Klaus Kugel - drums

Frank Paul Schubert se často objevuje ve společnosti kapacit, jako je Alexander von Schlippenbach, Gunter Baby Sommer, John Edwards… a jak lze vydedukovat z této účasti, nabízí své služby volnějšímu extrému freejazzového spektra. Tento saxofonista táhne většinu skladeb.

Hudba, která vzniká kytarou Olafa Ruppa, je tvořena z mnoha rychlých not v atonálních seriích, které střídají sonické klastry, že vypadá, jakoby ke kytaře přistupoval téměř pianisticky. Pokud jste slyšeli Cecila Taylora hrát jeho intenzivní krátké improvizace, pak o tom budete mít ponětí." 

Meinrad Kneer je kontrabasista, skladatel, improvizátor, kapelník a majitel vydavatelství. Spolupracoval s hudebníky jako Najma Akhtar, Richard Barrett, Johannes Bauer, Han Bennink, Iva Bittová, Axel Dörner, Bill Elgart, Ceylan Ertem , Fred Frith, Tristan Honsinger, Paul Lovens, Roscoe Mitchell. 

Bubeník Klaus Kugel je jedním z nejvytíženějších a nejvýmluvnějších moderních jazzových bubeníků ve střední Evropě ... překračuje hranici mezi hraním uvnitř a vně zvlášť břitkým způsobem; vždy naslouchá a nikdy se nenechá chytit svými vlastními výraznými interpretacemi.“

vstupenky: zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…